Wyszukaj oferty

Kiedy
Gdzie
Miasto
Transport
Kategorie
Promocja, last minute
Udogodnienia
Cena minimalna
Cena maksymalna
Zamów katalog
Nie masz czasu?

Wycieczki szkolne zagraniczne

istambul-3.jpg

Bułgaria + Turcja

1 dzień  wyjazd z Polski w godzinach porannych. Przejazd przez Polskę, Słowację, Węgry i Rumunię do Bułgarii.
W czasie przejazdu krótkie postoje na posiłki płatne we własnym zakresie.

2 dzień  - przyjazd do Bułgarii do ZŁOTYCH PIASKÓW w godzinach popołudniowych, zakwaterowanie w hotelu, odpoczynek po podróży, obiadokolacja, nocleg.

3 dzień  – po śniadaniu pobyt wypoczynkowy na wybrzeżu Morza Czarnego, kąpiel i plażowanie, obiadokolacja, nocleg.

4 dzień -  po śniadaniu przejazd na PRZYLĄDEK KALIAKRA z opadającymi ku morzu stromymi skałami, zwiedzanie ruin starożytnej twierdzy. Przejazd do miejscowości BAŁCZIK - zwiedzanie letniej rezydencji królowej rumuńskiej, ogrodu botanicznego z drugą co do wielkości w Europie kolekcją kaktusów. Powrót do Złotych Piasków, obiadokolacja, nocleg.

5 dzień   – po śniadaniu wycieczka do WARNY (zwiedzanie portu, spacer po nadmorskim parku - mauzoleum Władysława Warneńczyka, katedra, bazar). Powrót do Złotych Piasków w godzinach popołudniowych. Odpoczynek - pobyt na wybrzeżu Morza Czarnego, kąpiel i plażowanie, zakupy, obiadokolacja.

6 dzień – po śniadaniu pobyt wypoczynkowy na wybrzeżu Morza Czarnego, kąpiel i plażowanie, obiadokolacja. Wykwaterowanie z hotelu, pobranie prowiantu na śniadanie.  Ok. godz. 22.00 wyjazd w stronę Turcji.

7 dzień  – przyjazd do Istambułu w godzinach rannych. Zwiedzanie ISTAMBUŁU z przewodnikiem: Hagia Sofia (Kościół Mądrości Bożej) - arcydzieło sztuki bizantyjskiej z VI w., później jedna z najsłynniejszych muzułmańskich świątyń, Błękitny Meczet - najwspanialszy przykład klasycznego okresu sztuki islamskiej, Pałac Sułtański Topkapi - niegdyś polityczne centrum imperium osmańskiego, Hipodrom. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg.

8 dzień - po śniadaniu c.d. zwiedzania: Pałac Sułtański Dolmabahce, Bazar Egipski, rejs statkiem po Cieśninie Bosfor, czas wolny i możliwość zakupów na Wielkim Bazarze - jednym z największych centrów handlowych Europy (ok. 4000 sklepików). Przejazd jednym z mostów nad Cieśniną Bosfor do azjatyckiej części miasta. Wyjazd z Istambułu w godz. popołudniowych. Przejazd tranzytowy przez Turcję
i Bułgarię. Po drodze krótkie postoje na posiłki płatne we własnym zakresie. Przyjazd do hotelu w okolice Sofii. Zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

9 dzień  - po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i wyjazd w stronę Serbii. Przejazd do Belgradu. Zwiedzanie BELGRADU – Park Kalemegdan z ruinami rzymskiej warowni i Twierdzą Kalemegdan z XVIII wieku, pomnik Wdzięczności dla Francji, Bulwar Kniazia Michała, cerkwie, budynek Muzeum Narodowego i Teatru Narodowego, Synagoga i Stare Miasto. Przejazd tranzytowy przez Serbię i Węgry. Krótkie postoje na posiłki płatne we własnym zakresie.

10 dzień - Przejazd tranzytowy przez Węgry i Słowację. Przyjazd do Polski w godzinach nocnych.
 

W cenie wycieczki zapewniamy:

  • transport  autokarem  marki zachodniej  z wc, klimatyzacją, barkiem, dvd,
  • noclegi w hotelach w Złotych Piaskach, Istambule i w okolicach Sofii (pokoje 2- 4-os. z łazienkami),
  • wyżywienie zgodnie z programem,
  • opiekę polskiego pilota,
  • ubezpieczenie

Cena nie obejmuje:

  • opłaty za wizę ok. 15 Eur/os.,
  • kosztów programowych (bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, przewodnika w Istambule i Belgradzie) -  60 Eur/os.,
  • komunikacji miejskiej na terenie Istambułu,
  • wyżywienia w czasie przejazdu.

 

Uwaga! W celu sprawnej realizacji programu część przejazdów po Istambule będzie realizowana środkami komunikacji miejskiej.

« wróć

Biuro Podróży WATRA TRAVEL, 20-016, ul. Narutowicza 30 tel. +48 81 743 76 56, +48 22 389 76 56, tel. kom. +48 726 06 56 66 fax. +48 81 743 77 75,

design & engine: adm-media.pl