Wyszukaj oferty

Kiedy
Gdzie
Miasto
Transport
Kategorie
Promocja, last minute
Udogodnienia
Cena minimalna
Cena maksymalna
Zamów katalog
Nie masz czasu?

Wycieczki szkolne zagraniczne

grecja_olimp_gora-1_wt.jpg

GRECJA - Riwiera Olimpijska

Program ramowy

1 dzień  - Przejazd przez Polskę, Czechy, Słowację, Węgry w kierunku Grecji z krótkimi postojami na posiłki płatne we własnym zakresie.
2 dzień ) - przejazd przez Serbię, Macedonię do Grecji. Przyjazd do OLIMPIC BEACH na Riwierze Olimpijskiej w godzinach południowych.  Zakwaterowanie w hotelu, odpoczynek po podróży. Spacer po okolicy, obiadokolacja, nocleg.
3 dzień - po śniadaniu całodzienny wypoczynek na Riwierze Olimpijskiej, kąpiel, plażowanie, zajęcia dydaktyczne, obiadokolacja, nocleg.
4 dzień - po śniadaniu całodzienna wycieczka na METEORY -masyw skał z piaskowca w środkowej Grecji na północno-zachodnim krańcu równiny tesalskiej w okolicy miasta Kalambaka. Skały osiągają wysokość do 540 m n.p.m. Zwiedzanie średniowiecznych klasztorów „zawieszonych w chmurach”, wizyta w wytwórni ikon. W drodze powrotnej przejazd DOLINĄ TEMBI -12-kilometrowej długości wąwóz wciśnięty między urwiska masywu Olimp od północy i stoki gór Ossa od południa.  Wysokie brzegi doliny porastają stare platany i bujna roślinność. Zwiedzimy wykuty w skale doskonale wkomponowany w masyw górski kościółek Agia Paraskievii oraz źródełko Pięknej Afrodyty. Powrót w godzinach wieczornych, obiadokolacja, nocleg.
5 dzień   - po śniadaniu wycieczka na OLIMP -uważany za siedzibę Zeusa i dwunastu bogów starożytnej Grecji. Ten najstarszy w Grecji park narodowy został założony w 1938 roku, a jako zabytek międzynarodowej biosfery został wpisany na listę UNESCO w 1981 roku. Przejazd do miasteczka górskiego LITOCHORO położonego u podnóża Olimpu, spacer wąwozem rzeki Enipeas – kanionem Mavrolongos do wodospadów zwanych Wannami Afrodyty. Przejazd autokarem na wysokość 913 m n.p.m. pod schronisko Stavros, gdzie podziwiać możemy wspaniałe widoki na masyw Olimpu oraz na nadmorskie miejscowości Riwiery Olimpijskiej. Powrót do Olimpic Beach w godzinach popołudniowych, odpoczynek, obiadokolacja, nocleg.
6 dzień - po śniadaniu całodzienny wypoczynek na Riwierze Olimpijskiej, kąpiel, plażowanie, zajęcia dydaktyczne, obiadokolacja. Nocleg.
7 dzień  - po śniadaniu przejazd do SALONIK- największego miasta północnej Grecji. Podczas pobytu w Salonikach zobaczymy symbol tego miasta - Białą Wieżę, która niegdyś była częścią fortyfikacji. Zwiedzimy kościół Agios Dimitrios, który poświęcony jest patronowi Salonik, przejdziemy przez ulicę Egnatia, przy której znajduje się Łuk Galeriusza i Rotunda Agios Giorgios. W godzinach popołudniowych przejazd do miejscowości ALIKIES. Udamy się na pola solankowe, gdzie będzie możliwość skorzystania z kąpieli błotnych korzystnie wpływających na różne schorzenia. Możliwość kąpieli słonecznych i morskich na pobliskiej plaży. Powrót do Olimpic Beach i wypoczynek na plaży, kąpiel, plażowanie, zajęcia dydaktyczne, obiadokolacja. Nocleg.
8 dzień - po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu. W godz. południowych wyjazd z Olimpic Beach. Przejazd przez Grecję i Macedonię.
9 dzień - dalsza podróż przez Serbię, Węgry i Słowację do Polski. W czasie przejazdu krótkie postoje na posiłki płatne we własnym zakresie. Przyjazd w godzinach wieczornych.

 

W cenie wycieczki zapewniamy:

  • transport autokarem (klimatyzacja, barek, wc),
  • 6 noclegów w hotelu w Olimpic Beach w pokojach 3, 4-osobowych z łazienkami,
  • wyżywienie w czasie pobytu w Grecji 2 x dziennie,
  • wycieczki na Olimp, Meteory, do Salonik i Alikies (wraz z biletami wstępu),
  • obsługę pilota,
  • ubezpieczenie grupowe od NNW i KL.

 

Uwagi: Pilot nie oprowadza po muzeach i wnętrzach zwiedzanych obiektów. W/w program jest ramowy i może ulec zmianie kolejność zwiedzania w zależności od warunków atmosferycznych i godzin otwarcia zwiedzanych obiektów. Organizator nie ponosi odpowiedzialności za realizację zajęć dydaktycznych prowadzonych przez nauczycieli. Nie ingerujemy w zawartość merytoryczną realizowanego w trakcie wyjazdu programu nauczania.

« wróć

Biuro Podróży WATRA TRAVEL, 20-016, ul. Narutowicza 30 tel. +48 81 743 76 56, +48 22 389 76 56, tel. kom. +48 726 06 56 66 fax. +48 81 743 77 75,

design & engine: adm-media.pl