Wyszukaj oferty

Kiedy
Gdzie
Miasto
Transport
Kategorie
Promocja, last minute
Udogodnienia
Cena minimalna
Cena maksymalna
Zamów katalog
Nie masz czasu?

Wycieczki szkolne zagraniczne

rzym-2.jpg

WŁOCHY + HISZPANIA + MONACO

1 dzień  - Wyjazd z Poniatowej w godz. rannych. Przejazd przez Polskę, Czechy i Austrię w kierunku Włoch. W czasie przejazdu postoje na posiłki płatne we własnym zakresie.

2 dzień - kontynuacja podróży i przyjazd do RZYMU. Spacer po Wiecznym Mieście
z przewodnikiem połączony ze zwiedzaniem najważniejszych zabytków; np.: Koloseum, przejście od Łuku Triumfalnego Konstantyna do Łuku Septymiusza Sewera poprzez Via Sacra i  Forum Romanum z jego Łukiem Tytusa, Bazyliką Maksencjusza i Konstantyna, ruinami Świątyni Saturna i domem Westalek, spacer na Kapitol, przejście do placu Weneckiego i monumentalnego pomnika poświęconego Wiktorowi Emanuelowi II, wizyta przy najsłynniejszej fontannie Rzymu - Fontana di Trevi, spacer do Schodów Hiszpańskich, obok których znajduje się dawna siedziba rodu Sobieskich oraz Fontana della Baraccia, zwiedzanie Panteonu - jednej z najważniejszych budowli Starożytnego Rzymu, przejście na Piazza Navona z Fontana dei Quattro Fiume i kościołem Św. Agnieszki, spacer Via dei Coronari do Ponte Sant' Angelo i Castel Sant' Angelo, przejście do WATYKANU, zwiedzanie Bazyliki Św. Piotra z m.in. Ołtarzem Papieskim i Pietą Michała Anioła, wizyta przy grobie Jana Pawła II. Czas wolny.  Wyjazd
z Rzymu do Civitavecchia. Wejście na prom do Hiszpanii. Wypłyniecie z portu.

3 dzień - rejs do Hiszpanii. W trakcie rejsu możliwość wypoczynku i opalania. Zawinięcie do portu w BARCELONIE. Dalsza podróż autokarem do miejscowości Blanes na Costa Brava. Przyjazd do Blanes w  godz. wieczornych. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg.

4 dzień - po śniadaniu pobyt wypoczynkowy na Wybrzeżu Costa Brava, czas wolny na gry i zabawy sportowe, kąpiele morskie i plażowanie, zajęcia dydaktyczne.  Obiadokolacja, nocleg.

5 dzień  - po śniadaniu wyjazd do BARCELONY. Przejazd na Stadion Camp Nou, zwiedzanie stadionu i  Muzeum Klubowego. Spacer po Parku Guell wypełnionym pracami Antoniego Gaudiego, m.in. kolumnami tworzącymi Salę Stu Kolumn, wykładanymi potłuczoną ceramiką ławkami oraz słynną ceramiczną salamandrą. Przejazd do słynnych budynków: Casa Batllo, Casa Ametller, Casa Mila oraz do kościoła Sagrada Familia. Przejazd do Kolumny Kolumba oraz stojących nieopodal budynków Arsenału i Stoczni Królewskich, spacer słynnymi barcelońskimi alejami Las Ramblas (Rambla Santa Monica, Rambla de los Capuchinos) obok Plaza Real do Teatro del Liceo, przejście do serca Barcelony - Barrio Gotic, spacer po dzielnicach: Gotyckiej i Katedralnej, zwiedzanie Katedry Św. Eulalii - jednej z najokazalszych budowli sakralnych w Europie. Przejazd na Wzgórze Montjuic ze Stadionem Olimpijskim a następnie na Plac Hiszpański w kierunku Palacio Nacional.  Wieczorem udział w spektaklu świetlnych fontann tańczących w rytm muzyki. Powrót na nocleg ok. godz. 23.30 (suchy prowiant za obiadokolację), nocleg.

6 dzień  - po śniadaniu pobyt wypoczynkowy na Wybrzeżu Costa Brava, kąpiele morskie
i plażowanie, zajęcia dydaktyczne, wizyta w ogrodzie botanicznym w Blanes. Obiadokolacja, nocleg.

7 dzień   - po śniadaniu przejazd do GIRONY – spacer do kolegiaty St. Felix - budowli służącej jako bastion obronny od strony rzeki Onar, zwiedzanie katedry z wspaniałą Capilla Mayor,
w której podziwiać można wielki ołtarz pokryty płaskorzeźbami przedstawiającymi sceny z Nowego Testamentu, przejście do kościoła z klasztorem Dominikanów. Powrót w godzinach popołudniowych. Odpoczynek, obiadokolacja, możliwość wyjścia fakultatywnie na dyskotekę. Nocleg.

8 dzień - po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu. Pobyt wypoczynkowy na plaży, czas wolny na gry i zabawy sportowe, zakupy. Obiadokolacja. Ok. godz. 21.30 wyjazd z Blanes w kierunku Francji.

9 dzień - w godz. rannych przyjazd do KSIĘSTWA MONACO. Zwiedzanie bogatej kolekcji Muzeum Oceanograficznego, które w unikalny sposób prezentuje faunę i florę Morza Śródziemnego, Katedra Św. Mikołaja, spacer pod Pałac Książęcy Grimaldich, przejście wzdłuż portu oraz miejsca, gdzie każdego roku startują zawodnicy Formuły 1 do kościoła Saint Devote, patronki Monaco, przejście do MONTE CARLO z jego wspaniałymi hotelami, Centrum Kongresowym oraz Kasynem Garnier. Wyjazd po 9 godzinnym postoju. Przejazd przez Włochy w kierunku Polski.

10 dzień  – kontynuacja przejazdu do Polski przez Austrię i Czechy. W czasie przejazdu krótkie postoje na posiłki we własnym zakresie. Przyjazd do  Polski w godzinach nocnych.


W cenie pakietu zapewniamy:

 • przejazd autokarem - klimatyzacja, wc, dvd,
 • rejs promem na trasie Civitavecchia – Barcelona (miejsca w kabinie),
 • 5 noclegów w hotelu w Blanes,
 • wyżywienie: śniadania (5) oraz obiadokolacje (6) podczas pobytu w Hiszpanii,
 • realizację wycieczek programowych,
 • bilety wstępów do zwiedzanych obiektów,
 • opiekę przewodnika podczas zwiedzania Rzymu i Barcelony,
 • bilety na metro w Rzymie,
 • opiekę pilota,
 • ubezpieczenie NNW, KL oraz bagaż,
 • podatek VAT.
« wróć

Biuro Podróży WATRA TRAVEL, 20-016, ul. Narutowicza 30 tel. +48 81 743 76 56, +48 22 389 76 56, tel. kom. +48 726 06 56 66 fax. +48 81 743 77 75,

design & engine: adm-media.pl